اخبار جالب و خواندنی از سراسر وبمشهد، بزرگترین قطب توریسم مذهبی در ایران

رپورتاژ خبری

شهر مشهد به واسطه حضور حرم مطهر امام رضا(ع) یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. همه ساله مردم زیادی از کشور ایران و دیگر کشورهای مسلمان‌نشین برای زیارت  حرم مطهر امام رضا(ع) به این شهر می‌آیند و در همه ایام سال خصوصا در تابستان و بهار این شهر مملو از مسافر و زائر می‌شود؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت مشهد، بزرگ‌ترین قطب توریسم مذهبی در ایران است. علاوه‌بر وجود بارگاه امام رضا(ع)، وجود مراکز خرید متنوع و گسترده، پارک‌ها و جاذبه‌های طبیعی و ساخته دست بشر، وجود هتل‌ها و اقامتگاه‌ها با درجات و قیمت‌های متنوع و… نیز از عوامل ترغیب مردم برای انتخاب این شهر به عنوان مقصد سفر خود هستند.

mashhad1

به واسطه همین استقبال است که از تمام شهرهای ایران در همه ایام سال تورهای مشهد با رنج قیمتی متفاوت و گسترده راهی این شهر زیارتی می‌شوند تا همه اقشار مردم بتوانند به زیارت مرقد مطهر امام رضا(ع) بروند.

بار اصلی قیمت تور مشهد بر دوش پروازهای آن است؛ در اکثر روزهای تعطیل و روزهای پیش از تعطیلات، قیمت پرواز مشهد تا ۲ برابر افزایش می‌یابد و همین نکته باعث می‌شود که هزینه‌های تور مشهد تا حد زیادی افزایش یابد. خوشبختانه در روزهای عادی و در ماه‌های سرد سال، قیمت پروازها و مراکز اقامتی مشهد متعادل می‌شود و تور مشهد به گزینه مناسبی برای آن دسته از زائران علاقمند به سفر کم‌هزینه بدل می‌شود. با این حال، شاید انتخاب یک هتل با فاصله بیشتری نسبت به حرم، و یا اقامت در سوئیت‌ها و آپارتمان‌ها و حتی انتخاب وسیله نقلیه دیگری به جز هواپیما هزینه‌ها را تا حدود زیادی کاهش دهد.

اما اگر به‌دنبال سفری ارزان‌تر از این به شهر مشهد هستید، بهترین گزینه برای شما استفاده از تورهای لحظه آخری مشهد  خواهد بود زیرا این نوع تورها معمولا قیمت کمتری از سایر تورها دارند.

تورهای لحظه‌آخری مشهد، دقیقاً مناسب آن دسته از زائرانی است که علاقمند به سفر فوری به مشهد هستند. این تورها که معمولاً هزینه‌های کمتری را به گردشگران تحمیل می‌کنند، از طریق مشاوران سالیان سفر قابل‌دسترسی هستند؛ با این حال باید توجه شود که تاریخ و ساعت پرواز این تورها، فاصله کمی با زمان درخواست دارد و گردشگران باید کاملاً آماده سفر باشند. البته ریسک کمی هم در مورد تکمیل‌شدن ظرفیت پروازها وجود دارد؛ اما بهتر است که پیش از رزرو تور برای روزهای آینده، در مورد تورهای لحظه‌آخری هم از کارشناسان تورهای داخلی سؤال کنید.نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)