اخبار جالب و خواندنی از سراسر وبنصب درب اتوماتیک شیشه ای لولایی

رپورتاژ خبری

door

می‌توان گفت درب اتوماتیک شیشه ای لولایی ساده‌ترین حالت از انواع درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌باشد زیرا درواقع درب شیشه‌ای لولایی همان درب شیشه سکوریت معمولی تک لنگه یا دو لنگه است که اتوماتیک شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های درب شیشه‌ای لولایی این است که می‌توان بدون نیاز به تعویض درب ، آن را اتوماتیک کرد بنابراین برای ساختمان‌هایی که بازسازی‌شده‌اند این نوع درب اتوماتیک شیشه‌ای بسیار مناسب می‌باشد.
همچنین این نوع درب شیشه‌ای در کاهش هزینه‌های ساختمان بسیار مؤثر بوده و از مقرون‌به‌صرفه ترین درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای موجود در بازار است. البته لازم است که اگر درب لولایی مربوطه دارای وزن سنگینی باشد این نوع از درب شیشه‌ای مناسب نیست.

ویژگی‌های درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی:

درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی نصب بسیار ساده‌ای دارد. می‌توان بدون نیاز به تعویض درب، آن را اتوماتیک نمود، پس باید درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی را برای ساختمان‌های بازسازی‌شده، بسیار مناسب دانست؛ چراکه در این حالت در کاهش هزینه‌های پروژه بسیار مؤثر بوده و جزو مقرون‌به‌صرفه ترین درب اتوماتیک شیشه‌ای محسوب می‌گردند.
استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی بر روی درب موجود در ساختمان، در صورت کم بودن وزن آن امکان‌پذیر خواهد بود. این درب‌ها با امنیت بسیار بالا و به‌سادگی نصب می‌شوند و حتی قابلیت نصب بر روی درب‌های موجود در ساختمان را نیز دارند که در این صورت نیازی به نصب مجدد درب نیز نخواهد بود.
درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی مناسب برای ساختمان‌های مسکونی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز نگهداری از افراد کم‌توان، مدارس، سالن‌های نمایش، کنسرت‌ها و… می‌باشد. به‌اضافه این‌که اساساً این درب‌ها با باز و بسته شدن به‌طور اتوماتیک، می‌توانند سهم به سزایی در کاهش میزان هدر رفت انرژی داشته باشند.
نکته دیگر اینکه تنها با فشاری اندک به روی بدنه درب به‌صورت اتوماتیک بازمی‌گردد. در شرایط قطعی برق نیز می‌توان درب را به‌صورت دستی باز کرد.
عملکرد درب اتوماتیک شیشه‌ای همان‌طور که قبلاً بیان شد درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی می‌تواند به‌صورت یک لنگه یا دو لنگه باشد. عملکرد این نوع درب بدین‌صورت است که بر روی هر لنگه یک بازوی الکترومکانیکی تعبیه می‌گردد. ولی با توجه به نوع کارکرد آن باید عرض کنیم که نوع درب شیشه‌ای لولایی بیشتر برای مکان‌هایی که ترافیک و رفت‌وآمد یک‌طرفه دارند مناسب‌تر است.
استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی برای جاهایی که دارای رفت‌وآمد دوطرفه هستند مناسب نیست زیرا معمولاً در این نوع درب شیشه‌ای هر دو لنگه درب در یک‌جهت باز یا بسته می‌شود البته می‌توان کاری کرد که در دو جهت متفاوت باز و بسته شوند ولی این ساختار عادی نیست و زیاد مورداستفاده قرار نمی‌گیرد.
همچنین لازم به ذکر است که درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی دارای سیستم ایمنی ضد برخورد هم می‌باشد که توسط این سیستم می‌تواند مانع در سر راه بسته شدن مسیر حرکت خود را تشخیص دهد. ضمناً درب شیشه‌ای لولایی قابلیت سازگاری با دستگاه‌های کنترل تردد و ضد حریق را دارد که این خود یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این نوع درب‌های اتوماتیک می‌باشد.

 نحوه کار اپراتوردرب اتوماتیک شیشه ای:

این نوع درب بدین‌صورت است که در اپراتوری که به روی درب نصب‌شده است، با جمع شدن اهرم‌های موجود بر روی‌هم، درب بازشده و با باز شدن آن اهرم‌ها، درب بسته می‌شود. ولی در حالت نصب دیگر که اپراتور بر آستانه درب نصب‌شده است، عکس این حالت اتفاق می‌افتد.
اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی با سرعتی ثابت باعث باز و بسته شدن درب به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر می‌گردند. نحوه جایگذاری این اپراتورها به طرق مختلفی صورت می‌گیرد که به جهت باز و یا بسته شدن درب بستگی دارد.

 حالت اول:

این اپراتور به روی آستانه درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی نصب می‌گردد تا درب به سمت خارج باز شود. دو اهرمِ به‌هم‌پیوسته، به این موتور متصل می‌شوند. با تشخیص حرکت یا وزن توسط حس‌گر، نیروی موتور به این بازوها انتقال‌یافته و باعث باز شدن درب می‌گردند.

 حالت دوم:

اپراتور به روی درب قرار می‌گیرد و به ترتیب مراحل بالا برای باز شدن درب در آن رخ می‌دهد. تفاوت این دو حالت نصب، تنها به خاطر جهت باز و بسته شدن درب است که جهت قرارگیری موتور (که باید در داخل ساختمان باشد) را با محدودیت مواجه می‌کند.
هماهنگی درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی با دیگر سیستم‌ها درب اتوماتیک شیشه‌ای را می‌توان با انواع سیستم‌ها ازجمله سیستم‌های اتوماسیون ادارات و سیستم های ضد حریق هماهنگ نمود. برخی از ساختمان‌ها دارای درب‌های خروج اضطراری هستند که به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کنند. به این صورت که با تعریف موقعیت برای درب اتوماتیک، با تشخیص حرارت، دود و یا گاز، درب به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کند و مسیر را برای خروج افراد باز می‌کند.
نکته قابل‌توجه این‌که برای درب‌های اضطراری تنها می‌توان از درب اتوماتیک شیشه‌ای لولایی و یا درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو استفاده کرد؛ چراکه این درب‌ها در بین تمامی درب‌های اتوماتیک، دارای بیشترین میزان بازشو هستند، برخلاف درب‌های اتوماتیک کشویی یا تلسکوپی که بخشی از ورودی برای قرارگیری لت‌های ثابت اشغال می‌گردد.

 نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)